Uwierzyła, że pisze do niej znajoma, straciła 550 zł

Mieszkanka Puław padła ofiarą oszustów internetowych, po tym jak uwierzyła w fałszywą wiadomość wysłaną do niej na portalu społecznościowym. Przekazała “znajomej” kod BLIK do płatności internetowej na 550 zł. 

W czwartek do puławskiej komendy zgłosiła się 22-letnia mieszkanka Puław, która powiadomiła, że straciła 550 zł w wyniku działania oszusta internetowego.

– Z relacji zgłaszającej wynika, że za pomocą popularnego komunikatora na portalu społecznościowym otrzymała wiadomość od znajomej, która poprosiła ją o pomoc w opłaceniu transakcji internetowej i wysłanie kodu BLIK. Będąc przekonaną, że kobieta faktycznie potrzebuje pomocy, 22-latka wygenerowała na swoim koncie bankowym kod i wysłała znajomej. Niedługo później okazało się, że konto prawdziwej znajomej zostało przejęte przez nieznanego sprawcę, który rozesłał wiadomości do różnych osób z prośbą o pomoc w opłaceniu zamówienia. W ten sposób puławianka straciła 550 zł – informuje podkom. Ewa Rejn – Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak przypomina policja, oszustów działających metodą na BLIKa można bardzo łatwo i bezkosztowo sprawdzić. Gdy dostaniemy wiadomość z prośbą o nagłą pożyczkę, przelew lub przesłanie kodu BLIK, wystarczy skontaktować się z faktycznym nadawcą takiej wiadomości, na przykład telefonując do niego i sprawdzić, z kim mamy do czynienia.

 

/źródło:KPP Puławy/fot.pixabay/