Kpr. Hubert Dziejak otrzymał wyróżnienie z rąk Ministra Obrony Narodowej

kpr. Hubert Dziejak, żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego podczas wypoczynku z rodziną podjął czynności ratunkowe wobec topiącej się osoby. Za swoją bohaterską postawę otrzymał z rąk Ministra Obrony Narodowej pamiątkowy ryngraf.

9 lutego w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych w Warszawie, Minister Obrony Narodowej wyróżnił 26 żołnierzy za bohaterską postawę i pomoc udzieloną poszkodowanym w różnych sytuacjach losowych.

Wśród nich znalazł się kpr. Hubert Dziejak, żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, który podczas dnia wolnego, przebywając z rodziną nad rzeką Pilicą podjął czynności ratunkowe wobec topiącej się osoby. W dowód uznania za odwagę oraz ofiarność w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego podczas uroczystości został wyróżniony pamiątkowym ryngrafem otrzymany z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

– Pokazujecie swoją postawą jak powinien się zachować żołnierz Wojska Polskiego(…) Bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale przede wszystkim wyjątkowy etos, zaangażowanie, odwaga, chęć pomocy innym, nawet z narażeniem życia(…) Dziękuję za to, że jesteście żołnierzami nie tylko wtedy, jak jesteście na służbie. Mundur żołnierza jest synonimem bezpieczeństwa – powiedział Minister Obrony Narodowej.

Za bohaterską postawę i chęć niesienia pomocy, kpr. Dziejakowi podziękował również Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Maciej Siemiński.

/źródło: 4SLSz/