Kraśnik: Ze stajni na ulicę

Niecodzienną interwencję przeprowadzili dziś w nocy kraśniccy policjanci. Ulicami gminy Zakrzówek spacerowały dwa konie.

Dzisiaj około godziny 02.30 w nocy dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Majdan Grabina ulicą przechadzają się dwa konie. We wskazanej lokalizacji i najbliższej okolicy policjanci nie ujawnili jednak zwierząt. W niedługim odstępie czasu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło kolejne zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny podróżującego samochodem, że dwa konie pojawiły się przy miejscowości Zakrzówek i nie chcą zejść z drogi.

Mundurowi ponownie ruszyli na miejsce potwierdzając tym razem opisywaną sytuację. Policjanci z patrolu powstrzymali konie przed ucieczką zapewniając też bezpieczeństwo w ruchu drogowym postronnym osobom.  Jednocześnie mundurowi przystąpili do ustaleń, czyją własnością mogą być zwierzęta.

Właścicielem koni okazał się mieszkaniec gminy Zakrzówek. Niedawno kupione przez niego konie umieścił w przygotowanej dla nich stajni. Jednak w nocy znalazły jakiś sposób i wydostały się stamtąd udając się na wycieczkę szlakiem lokalnych ulic.

Konie wróciły do zagrody, a właściciel został pouczony, by następnym razem lepiej zabezpieczył swoje zwierzęta.

/inf.mł. asp P.Cieliczko/fot.pixabay/