Pływackie mistrzostwa w Lotniczej Akademii Wojskowej

Na basenie Szkoły Orląt odbyły się Mistrzostwa Lotniczej Akademii Wojskowej w pływaniu. W rywalizacji uczestniczyli podchorążowie i kadra uczelni.

We wtorek, 26 stycznia wśród kadry uczelni rozegrane zostały dwie serie, które wyłoniły najlepszą trójkę. Na trzecim miejscu podium stanął kpt. Jarosław Gowin, drugie miejsce zajął płk rez. pil. Artur Kałko. Zawody w tej kategorii wygrał por. Jarosław Kawerski.

W rywalizacji podchorążych udział wzięły cztery reprezentacje roczników studiów wojskowych. Studenci startując indywidualnie i w sztafetach zdobywali punkty dla swoich zespołów. Zawody odbyły się w następujących konkurencjach:

50 m st. dowolnym kobiet i mężczyzn
50 m st. klasycznym kobiet i mężczyzn
50 m st. grzbietowym mężczyzn
100 m st. dowolnym mężczyzn
sztafeta mieszana 4 x 50 m st. dowolnym

W klasyfikacji końcowej Mistrzostw LAW w pływaniu tuż za podium uplasowała się reprezentacja V roku. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja II roku. Drugie miejsce zajął zespół I roku. Zawody wygrał IV rocznik podchorążych.

Wyróżnienia zawodnikom wręczył Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur, który również wziął udział w zawodach w kategorii VIP na dystansie 50 m stylem dowolnym.

/inf., zdj. LAW/