Koleje Mazowieckie będą bezpłatnie wozić wolontariuszy 29. Finału WOŚP

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 29. Finału WOŚP. W niedzielę 31 stycznia będą bezpłatnie wozić wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

– W tym roku również gramy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Na pokłady naszych pociągów zapraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy będą kwestować na zakup nowoczesnych
i bardzo specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w laryngologii dziecięcej. Gramy z głową, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalny poradnik pod hasłem: „Zdrowie jest najważniejsze, podróżujmy razem bezpiecznie”, w którym są zasady oraz wskazówki dotyczące przemieszczania się naszymi pociągami, w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Jak co roku, wsparciem będą także nasze drużyny konduktorskie. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli także korzystać wolontariusze wspierający organizację i przebieg finałowej zbiórki w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2021 roku – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Szczegółowe informacje na temat nieodpłatnych przejazdów: https://www.mazowieckie.com.pl/

– Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku ubiegłego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich – mówi Jurek Owsiak.

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego Flirt ER 160, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmiot, np. zestaw kalendarzy na 2021 rok. Szerzej o tym, co można wylicytować na tegorocznych aukcjach: https://www.mazowieckie.com.pl/

Poradnik: Poradnik dla wolontariuszy – przejazdy Kolejami Mazowieckimi