Tragiczny pożar w Woli Osińskiej. Nie żyje jedna osoba / AKTUALIZACJA

Sześć zastępów straży pożarnej pracowało na miejscu tragicznego w skutkach pożaru domu w miejscowości Wola Osińska (gmina Żyrzyn). Mimo akcji ratowniczej nie udało się uratować życia mężczyzny, którego znaleziono w budynku.

Do pożaru doszło w środę w godzinach porannych w Woli Osińskiej, w powiecie puławskim. Ogień zajął drewniany budynek mieszkalny. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, ZRM, policję oraz pogotowie energetyczne.

Poszkodowanemu w pożarze mężczyźnie pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego.

– Niestety mimo udzielonej pomocy, 67-letni mężczyzna zmarł- poinformował bryg. mgr inż. Grzegorz Buzała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP Puławy.

Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia.


AKTUALIZACJA
Decyzją prokuratora ciało zmarłego mężczyzny zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pożar zauważył sąsiad mężczyzny, u którego się paliło i natychmiast powiadomił służby. Następnie wszedł do zadymionego domu, gdzie w jednym z pomieszczeń znalazł nieprzytomnego właściciela. Wspólnie z innym mieszkańcem wsi, który przybiegł na pomoc wynieśli mężczyznę na zewnątrz i do czasu przyjazdu karetki pogotowia prowadzili akcję reanimacyjną, kontynuowaną następnie przez załogę karetki.

Mimo szybko podjętej i długo trwającej akcji ratowniczej, nie udało się uratować życia 67-letniego właściciela domu. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

– Po ugaszeniu pożaru, pod nadzorem prokuratora, na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Przyczyna pożaru jest wyjaśniana – informuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia – dodaje.

/inf. KPP Puławy/