Ruszyła budowa studia 29. Finału WOŚP!

Warszawskie studio WOŚP to symbol obrazujący gorącą, finałową atmosferę w całej Polsce. Tak jak co roku w centrum Warszawy powstaje najważniejsze miejsce zimowego grania. Zobacz, jak wyglądają postępy!

To już 3 dzień budowy najgorętszego i najbardziej pozytywnego miejsca w Warszawie! W tym roku Finałów WOŚP wraca pod Pałac Kultury i Nauki. Właśnie teraz powstaje tam namiot, w którym już 30 stycznia znajdzie się centrum nagraniowe.

Studio w liczbach

Powierzchnia całego studia to 2600 m2. Kolorowy namiot będzie pełny ponad 1000 punktów świetlnych. 172 z nich stworzą piramidę, która stanie przed studiem, dzięki czemu przechadzający się po Placu Defilad będą mieć możliwość dowiedzieć się, co się dzieje w środku, poznać harmonogram i partnerów wydarzenia. Namiot, kontenery, światło i inne multimedia przyjadą i odjadą w 80 ciężarówkach. Cała konstrukcja namiotu budowanego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ważyć będzie 140 ton.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze stawia na kolor, jakość i bezpieczeństwo. 26. Pol’and’Rock Festival pokazał, że mimo pandemii można tworzyć piękne i spektakularne wydarzenia. Przed nami 27 godzin nieprzerwanej transmisji finałowej nadawanej z samego serca Warszawy, w jej czasie bardzo mocno korzystamy z doświadczeń wyniesionych z naszego letniego festiwalu, który okazał się sukcesem. Jesteśmy przekonani, że także tym razem zaskoczymy wszystkich Polaków – przekonuje Jacek Stachera, odpowiedzialny za produkcję 29. Finał WOŚP.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

O bezpieczeństwo pracowników obsługujących transmisję Finału będą dbać dwa ambulanse, dwoje lekarzy oraz dwa patrole ratownicze wyposażone w wymagany sprzęt.

Do studia wstęp będą mieli wyłącznie zaproszeni goście, ekipa techniczna, członkowie Pokojowego Patrolu oraz pracownicy Fundacji WOŚP. Każda z osób odwiedzających namiot musi wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury i zrobić tzw. “szybki test” na obecność koronawirusa.

29. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2021 roku

W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Koncerty na żywo w internecie!

Podczas 27-godzinnej transmisji Finału będzie można obejrzeć koncerty najlepszych polskich wykonawców. Początek już 30 stycznia (w sobotę), a pozytywną atmosferę nakręcą:

21:15 Krzysztof Zalewski

22:35 Piotr Bukartyk

Niedzielną imprezę uświetnią występy:

8:40 Dawid Porta & Jafia

9:35 Kwiat Jabłoni

10:30 Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

11:20 Marek Dyjak

12:05 Kraków Street Band

12:55 Vavamuffin

13:45 Pull the Wire

14:35 Clock Machine

15:30 Zenek

16:25 Hard Rockets

17:10 Piersi

18:10 Dżem

19:10 Koniec Świata

20:05 Ørganek

20:45 Dr Misio

21:30 Łąki Łan

22:15 Ania Rusowicz

23:00 Voo Voo

Gdzie obejrzymy koncerty 29. Finału WOŚP?

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy będą mogli łączyć się i przekazywać swoją dobrą energię przez internet. Dzięki temu każdy będzie mieć możliwość siedzieć w pierwszym rzędzie być świadkiem koncertów na żywo z każdego zakątka świata. Transmisję online będzie można obejrzeć:

Na Facebooku (WOŚP, Pol’and’Rock Festival, KręciołaTV)

Na Youtube KręciołaTV i WOŚP

Na Twitchu

na platformie Player.pl oraz w telewizji – TVN, TVN24, TTV.

Relacje ze studia dostępne będą również w Antyradiu, na onet.pl oraz w radiu Zet.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.W ciągu poprzednich 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 miliarda PLN.

/inf.,fot.WOŚP/