W pożarze stracił dach nad głową. Sąsiedzi zbierają na remont jego domu

Trwa zbiórka pieniędzy na remont domu w Nowodworze (powiat rycki), w którym 20 grudnia 2020 roku wybuchł pożar. Spłonął dach i poddasze domu Pana Mariana.

Po ugaszeniu pożaru okazało się, że konstrukcja dachu nadawała się do rozbiórki. Natomiast reszta domu, która uległa zalaniu wodą podczas akcji gaśniczej – do generalnego remontu. Schronienie pogorzelcowi zapewniła najbliższa rodzina.

Dzięki pomocy rodziny oraz ludzi dobrej woli udało się odbudować dach nad mieszkaniem. Pozostało wyremontowanie pomieszczeń.

Okazało się, że będzie potrzebne wsparcie finansowe. Za zgodą Pana Mariana mieszkańcy Nowodworu postanowili zorganizować zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl. Datki wpłacane są bezpośrednio na jego konto, tak żeby jak najszybciej miał dostęp do środków.

link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ngh4r5

Do wykonania jest: zerwanie stropu, osuszenie pomieszczeń, położenie płyt OSB na stropie, wykonanie stelażu pod płyty na suficie, ocieplenie wełną stropu i ścian, wykonanie instalacji elektrycznej w zalanych pomieszczeniach, położenie płyt kartonowo gipsowych na ściany oraz sufit, pomalowanie pomieszczeń.

– Zbiórka pieniędzy pozwoli mu stanąć powoli na nogi i rozpocząć prace remontowe, aby odbudować dom i wrócić do względnej normalności. Serdecznie prosimy o wsparcie. Każda złotówka ma znaczenie – piszą organizatorzy zbiórki.