Kłusownicy zatrzymani. Jeden z nich zastrzelił łosia

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo w lasach na terenie gminy Maciejowice. Z ustaleń mundurowych wynika, że jeden z myśliwych zastrzelił łosia.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące podejrzenia kłusownictwa. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam osoby zgłaszające, które pokazały im zastrzelonego łosia. Policjanci ustalili, że związek ze zdarzeniem mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu garwolińskiego, którzy posiadają uprawnienia myśliwskie. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 64-letniego mężczyznę, a dzień później jego 45-letniego kompana.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom popełniania przestępstwa dotyczącego naruszenia przepisów Ustawy prawa łowieckiego. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli u mężczyzn kilka jednostek broni myśliwskiej. Truchło łosia zostało zabezpieczone.

Sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. W Polsce od 2001 roku obowiązuje moratorium (zawieszenie polowań i całoroczny okres ochronny) na łosia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/inf.policja/fot.poglądowe-pixabay/