Sześć medali uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie na ogólnopolskich zawodach w Warszawie

W pierwszym tygodniu grudnia sześcioro uczniów ZSZ nr 2 wzięło udział w finale ogólnopolskich zawodów „Z SKS-u  do AZS-u” zorganizowanym w Warszawie.  Osiągnęli historyczny sukces, przywożąc 6 medali.

Start w tych zawodach poprzedzony był eliminacjami wojewódzkimi w Lublinie, gdzie uczniowie dęblińskiej placówki zdobyli 6 miejsc w reprezentacji województwa na zawody ogólnopolskie – 2 w tenisie stołowym i 4 w konkurencji ergometru.

– Zawody w Warszawie odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego, przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. Humory nam dopisywały, zwłaszcza gdy okazało się, że wszyscy nasi zawodnicy wrócą do domu z medalami – mówi Dariusz Piwoński, opiekun zawodników.

Złoty medal zdobyła Julia Jędrych w konkurencji ergometru, trzy srebrne wywalczyli – Mikołaj Sieroń w tenisie stołowym, Emilia Gliwka i Marcel Paciorek w ergometrze. Natomiast dwa brązowe zdobyła – Izabela Maciąg w ergometrze i Karolina Ochnik w tenisie stołowym.

– Bardzo dobry wynik naszych zawodników znacząco przyczynił się do wygranej lubelskiego w klasyfikacji wojewódzkiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów – mówi Piwoński.

/fot.ZSZ nr 2/inf. Dariusz Piwoński/