Łuków: Kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

Narkotyki znaleziono w mieszkaniu 24-latka. Część narkotyków ukrył w zamrażarce. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

W minionym tygodniu łukowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkający w podłukowskiej miejscowości 24-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Mundurowi przeszukując dom zajmowany przez młodego mężczyznę znaleźli ukryte w zamrażalniku lodówki plastikowe wiaderko. Wewnątrz była sproszkowana substancja. W innym miejscu mieszkania policjanci odnaleźli woreczki z podobna substancją. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że w wiaderku i woreczkach było prawie 1200 gramów amfetaminy. Kryminalni znaleźli też wagę i marihuanę. Nielegalne substancje zostały zabezpieczone.

24-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący postępowanie policjanci ustalają, skąd mężczyzna posiadał taką ilość amfetaminy i czy zajmował się także jej rozprowadzaniem.

Wczoraj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt.

 

/inf.asp. szt. Marcin Józwik/fot.policja/