Ostatnie w tym roku wcielenie w szeregi 2 LBOT

We wtorek na kompleksie wojskowym na Majdanku w Lublinie stawiło się 31 ochotników do terytorialnej służby wojskowej. To już ostatnie w tym  roku wcielenie w szeregi lubelskich Terytorialsów.

Ostatnie w tym roku szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka” zostało podzielone na dwie części i odbędzie się w formule 2+14. Wczoraj i dziś ochotnicy zostają powołani do służby, przechodzą etap ewidencyjny, szkolenia stanowiskowe, odbierają przydziały broni i wyposażenia, a także zostają poddani testom sprawnościowym. Zasadnicza część szkolenia rozpocznie się już 4 stycznia 2021, w ramach projektu „Ferie z WOT”. Wszyscy ochotnicy w związku z pandemią zostali poddani testom na obecność wirusa covid-19.

W 2020 roku 2 Lubelska Brygada OT wcieliła w swoje szeregi blisko 600 ochotników. Odbyło się w sumie 14 wcieleń – 9 na szkolenie podstawowe dla osób, które nigdy wcześniej nie były w wojsku oraz 5 wcieleń wyrównawczych dla żołnierzy rezerwy, którzy podjęli decyzje, aby założyć mundur żołnierza WOT. Obecnie 2 LBOT liczy ponad 3400 żołnierzy.

Zainteresowani służbą w WOT pierwsze kroki powinni kierować do Wojskowych Komend Uzupełnień. Inną możliwością jest złożenie wniosku o powołanie do służby przez Internet poprzez platformę ePUAP. Dodatkową opcją jest również skorzystanie z pomocy rekruterów 2 LBOT, którzy pomogą dopełnić wszystkich formalności. Kontakty do rekruterów znajdują się na stronie internetowej brygady https://www.wojsko-polskie.pl/2bot/

/inf.,fot.WOT/