Tymczasowe areszty za napaść na 20-latka

Dwaj mężczyźni i kobieta zostali aresztowani za dokonanie rozboju na 20-latku z Zamościa. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Z relacji 20-latka wynika, że w Puławach napadły na niego trzy osoby – kobieta i dwóch mężczyzn. Grożąc mu nożem kobieta żądała od niego pieniędzy, natomiast mężczyźni szarpiąc go i popychając zaprowadzili go do Parku Czartoryskich. Tam sprawcy ukradli mu telefon komórkowy i w dalszym ciągu straszyli użyciem noża, jeśli nie da im kilku tysięcy złotych. W pewnym momencie 20-latkowi udało się uciec i zgłosić sprawę na policję. Po otrzymaniu zgłoszenia, sprawą zajęli się kryminalni.

Działania policjantów doprowadziły do ustalenia personaliów napastników. Dwoje z nich, 29-letnia kobieta i 18-letni mężczyzna to mieszkańcy Puław, 20-latek z kolei to mieszkaniec gminy Garbów. Wszyscy zostali zatrzymani. Czynności dowodowe trwały kilka dni. Po zebraniu materiałów, mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju na mieszkańcu Zamościa.

Sąd Rejonowy w Puławach, na wniosek policji i prokuratury wobec wszystkich podejrzanych zastosował areszt tymczasowy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

/inf.podkom. Ewa Rejn-Kozak/fot.poglądowe/