Puławy: 71-latek zgubił się w lesie. Drogę odnalazł dzięki zastępcy dyżurnego

Starszy mężczyzna zgubił się w lesie między Puławami a Wólką Gołębską. Drogę do auta pomógł mu odnaleźć zastępca dyżurnego z puławskiej komendy.

Telefon z prośbą o pomoc, puławscy dyżurni otrzymali w piątek, 27 listopada w południe. Dyspozytorka numeru alarmowego 112 połączyła rozmowę ze starszym mężczyzną, który zgubił się w lesie między Puławami, a Wólką Gołębską.

Zastępca dyżurnego, który odebrał połączenie, wypytał zdezorientowanego mężczyznę, gdzie przyjechał, którymi drogami szedł oraz co widzi wokół siebie. Na podstawie słupków granicznych i ambony myśliwskiej, pomagając sobie mapą, zastępca dyżurnego określił przypuszczalne miejsce, gdzie może znajdować się 71-latek.

Dodatkowo policjant wraz z dyżurną skontaktowali się z pracownikami nadleśnictwa, a także myśliwym. Na tej podstawie funkcjonariusz kierując się również własną wiedzą, spokojnie i cierpliwie tłumaczył starszemu mężczyźnie, w którą stronę powinien iść, aby dotrzeć do miejsca, skąd przyjechał.

Cała akcja zakończyła się sukcesem i po kilkudziesięciu minutach zbłąkany senior, cały i zdrowy dotarł do swojego samochodu. Nietypowa interwencja zakończyła się szczęśliwie.

/inf.podkom. Ewa Rejn – Kozak/fot.KPP Puławy/