Nowe samoloty DA20 wylądowały na dęblińskim lotnisku

Dwa samoloty Diamond DA20 C1 wylądowały wczoraj na dęblińskim lotnisku zasilając flotę w Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej.

Umowa zawarta 14 maja br. z JB INVESTMENTS sp. z o.o., opiewa na dostawę sześciu samolotów tego typu. Ostateczny termin dostawy samolotów przypada na grudzień 2020 roku. Wartość kontraktu to prawie 12 mln zł. Środki pochodzą z dotacji celowej MON w ramach Planu Modernizacji Technicznej (8 100 000zł) oraz środków własnych  LAW (ponad 3 635 000zł).

Samolot Diamond DA20 z awioniką Glass Cockpit  jest dwumiejscowym, trójkołowym samolotem turystycznym przeznaczonym do szkolenia podstawowego. Doskonale sprawdza się również jako szybki i wygodny środek komunikacji dla osób podróżujących w celach biznesowych. Znakomitą rekomendacją jest fakt, że został on wybrany na samolot szkolenia podstawowego przez US Air Force Academy.

Tym samym flota Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego rozrośnie się do 10 samolotów tego typu – ACSL posiada je na wyposażeniu od 2013 roku. Docelowo ACSL LAW będzie legitymował się 14 DA-20.

/inf., zdj. LAW/