Żołnierze 22 blp z Dęblina pomagają w budowie szpitala tymczasowego w Lublinie

Od poniedziałku (23.11.) żołnierze z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina zostali skierowani do prac związanych z urządzaniem i organizacją szpitala tymczasowego, który ma powstać w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Terytorialsi z dęblińskiego batalionu uczestniczą w montażu instalacji, dostarczają łóżka dla chorych, wykonują prace związane z rozładunkiem zaopatrzenia oraz zajmują się pracami porządkowymi wokół przyszłego szpitala. Kolejne zadanie jakie postawiono żołnierzom 22 blp, to praktyczny wymiar realizacji misji Wojsk Obrony Terytorialnej, którą jest pomoc lokalnym społecznościom.

W szpitalu tymczasowym, który ma być filią szpitala z ul. Staszica, planowane jest uruchomienie oddziału intensywnej terapii, który będzie dysponował 80 łóżkami oraz oddziału chorób zakaźnych, gdzie będzie 400-480 łóżek. Szpital w Targach Lublin ma stanowić bazę łóżkową dla chorych z COVID-19 w sytuacji, gdy zabraknie ich w funkcjonujących szpitalach w woj. lubelskim.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego z postępu prac w szpitalu tymczasowym.

/inf.mł. chor. Robert Pieńkosz/fot. szer. Mateusz Bednarz; LUW/