Puławy: Prawie 110 km/h przez most. Stracił prawo jazdy

52-latek jechał starym mostem w Puławach z prędkością prawie 110 kilometrów na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policja apeluje o rozsądek! Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

Wczoraj po południu (25.11.) policjanci ruchu drogowego z puławskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód marki Hyundai. Powodem było przekroczenie przez kierującego prędkości w obszarze zabudowanym. 52-latek pędził przez stary most w Puławach z prędkością prawie 110 kilometrów na godzin, przekraczając dozwoloną prędkość o blisko 60 kilometrów na godzinę.

W takiej sytuacji puławianin stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Został również ukarany mandatem, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

– Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy i unikniemy tragedii na drodze – apeluje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

/inf.podkom. Ewa Rejn-Kozak/fot.KPP Puławy/