Mazowiecka Grupa SPEED: W ostatnim tygodniu 765 kierowców jechało za szybko

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 959 wykroczeń w ruchu drogowym, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Nadmierna prędkość jest, bez wątpienia, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 959 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 765 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 11 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Mundurowi nałożyli 843 mandatów, a w 14 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Policja zatrzymała 15 praw jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne. W ręce policjantów z Grupy SPEED wpadło także 4 osoby, które dopuściły się jeszcze poważniejszych przewinień – kierowali w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego, za co będą odpowiadać karnie i grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

/inf.KPP Garwolin/fot.poglądowe – pixabay/