Dęblin: Awaryjne lądowanie Cessny-150. 24-latka zabrana do szpitala

Do wypadku doszło dziś (24 listopada) po godzinie 9.00 w miejscowości Brzóza w powiecie kozienickim. Jak informuje policja, awionetka lądowała awaryjnie na polu około 500 metrów od zabudowań.

– Około godziny 9.20 dyżurny KPP w Kozienicach otrzymał informację o awaryjnym lądowaniu awionetki. Wylądowała ona na polu w miejscowości Brzóza około 500 metrów od zabudowań – informuje Ilona Tarczyńska, oficer prasowy KPP Kozienice.

Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe: trzy zastępy straży pożarnej – OSP Brzóza, OSP Głowaczów oraz JRG Kozienice, ZRM i policję.

Jak ustalili funkcjonariusze KPP Kozienice, awionetkę pilotowała 24-letnia kobieta, która opuściła ją samodzielnie. Natychmiast po przybyciu służb kobiecie została udzielona pomoc medyczna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta była w szoku. Została przewieziona do szpitala na badania.

Lot Cessną-150 w ramach szkolenia lotniczego w Aeroklubie Orląt wykonywała studentka Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

– Rozmawiałem telefonicznie z uczennicą, która wykonywała lot. Ma tylko niewielkie obtarcia. Była to jej pierwsza samodzielna trasa wykonywana w ramach szkolenia do licencji turystycznej – informuje Jarosław Matyszczak, Dyrektor Aeroklubu Orląt w Dęblinie.

Na miejscu trwają działania pod nadzorem prokuratury. Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia. Poinformowana została także Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych w Warszawie.

/fot.OSP Brzóza (powiat kozienicki)/Policja/