Radzyń Podlaski: Wymusiła pierwszeństwo przejazdu

Kierująca renault megane 67-latka wyjeżdżając na drogę krajową K-63 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Doprowadziła do zderzenia bocznego z bmw. W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby: kierujący bmw i kierująca renault.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11.30 na drodze K-63 w miejscowości Stasinów, w gminie Radzyń Podlaski. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki kierująca samochodem osobowym marki Renault Megane, 67-letnia mieszkanka gminy Komarówka Podlaska wykonując manewr skrętu w prawo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Wisznic kierującemu bmw, doprowadzając do zderzenia bocznego.

Wybity z toru jazdy samochód marki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z fiatem ducato. BMW podróżował 32-letni, mieszkaniec Ciechanowa, natomiast za kierownicą fiata siedział 39-letni mieszkaniec Siemiatycz.

Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby, kierujący bmw i 67-letnia kobieta.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

/inf.asp. Piotr Mucha/fot. policja/