Puławscy i ryccy policjanci razem w akcji krwiodawstwa

Dotychczas honorowo oddawali krew we własnych powiatach – tym razem połączyli swe siły, aby pomóc jeszcze większej liczbie osób i zachęcić innych do dzielenia się tym, co najcenniejsze. Policjanci z Puław i Ryk wzięli udział w akcji krwiodawstwa Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK “Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A.

Niemal każdego tygodnia do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszają się funkcjonariusze i pracownicy Policji aby podzielić się krwią, niezbędną gdy w grę wchodzi ratowanie życia ludzkiego. Policjanci z Puław i Ryk regularnie oddają krew, pomagając osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Teraz postanowili to robić wspólnie, aby pomóc większej liczbie osób i zachęcić innych do honorowego krwiodawstwa. Wczoraj funkcjonariusze z Puław i Ryk wzięli udział w akcji Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK “Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A. Mundurowi zadedykowali swoją krew dla walczącego z COVID-19 policjanta z Lublina – aspiranta sztabowego Rafała Kasiborskiego, który w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu MSWiA.

Jak podaje organizator akcji – Tomek Ogrodnik, podczas wczorajszej akcji zarejestrowało się łącznie 62 osoby, z czego 51 oddało krew, w tym 14 osób po raz pierwszy! Wśród osób, które oddały krew byli policjanci kilku pionów z Puław, Ryk i Kazimierza Dolnego oraz Komendant Powiatowy Policji w Puławach, który krew oddaje regularnie, udowadniając, że najcenniejsze jest to, co możemy bezinteresownie podarować drugiemu człowiekowi. Razem zebrano 22 950 ml krwi!

– Dziękujemy i zachęcamy innych, aby przyłączyli się do silniejszej, puławsko – ryckiej ekipy oddającej honorowo krew – zachęcają podkom. Ewa Rejn – Kozak, oficer prasowy KPP Puławy i st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

/inf.podkom. Ewa Rejn – Kozak, st. asp. Radosław Żmuda/zdj. policja/