Ogromy przyrost zakażeń w powiecie: LUW wyjaśnia

W sobotę Lubelski Urząd Wojewódzki podał informację o 1600 nowych przypadkach koronawirusa w woj. lubelskim, z czego aż 252 dotyczyło powiatu ryckiego. Jak wyjaśnia LUW, na podaną dziś liczbę zakażeń złożyło się kilka czynników.

– Na liczbę przypadków wykazanych dzisiaj w powiecie ryckim (252) składają się: 18 przypadków – przyrost dobowy oraz 234 przypadki – przyrost po weryfikacji przeprowadzonej w laboratorium – wyjaśnia Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

Aktualnie trwa weryfikacja wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem pod względem ognisk epidemicznych i miejsca zamieszkania, prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.

– Po zakończeniu weryfikacji zostanie przedstawiony stan właściwy, na dzień zakończenia weryfikacji, a dane zostaną zamieszczone na mapie przypadków aktywnych, publikowanej przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie – informuje Strzępka. – Ze względu na dużą liczbę przypadków zakażenia do sprawdzenia i weryfikacji – od początku pandemii – uprzejmie proszę o cierpliwość – dodaje.

/fot.poglądowe-LUW/