Dęblin: Narkotyki w wojsku. 15 osób zatrzymanych

We wtorek Żandarmeria Wojskowa zatrzymała łącznie 15 osób podejrzanych o nielegalny handel narkotykami. Wśród zatrzymanych są wojskowi i cywile z Dęblina i okolicznych miejscowości.

Do zatrzymań doszło we wtorek, 17 listopada w Dęblinie i okolicznych miejscowościach. Żandarmi zatrzymali 15 osób podejrzanych o handel i posiadanie środków odurzających.

– Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury w Lublinie wszczął na podstawie czynności operacyjno-procesowych Żandarmerii Wojskowej śledztwo przeciwko 4 żołnierzom z jednostek wojskowych z Dęblina i 11 osobom cywilnym. Wszystkie osoby są podejrzane o udzielanie środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, ułatwianie innym osobom użycia środków odurzających oraz posiadanie środków odurzających – informuje płk. Robert Dąbek, z-ca Prokuratora Rejonowego z działu ds. wojskowych prokuratury rejonowej w Lublinie.

W trakcie czynności przy osobach zatrzymanych zostały zabezpieczone środki odurzające.

– Wobec dwóch żołnierzy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru przełożonego wojskowego. Wobec 4 cywili zastosowano dozór policyjny – dodaje płk. Dąbek.

W tym momencie Żandarmeria Wojskowa nie chce ujawniać więcej szczegółów sprawy. Będziemy wracać do tematu. Za sprzedaż narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

/fot.archiwum DN/