Pilne: Dzisiaj kolejny Spacer dla Praw Kobiet w Dęblinie. Możliwe utrudnienia w ruchu (wideo/zdjęcia)

W związku zapowiadanym na dziś kolejnym Spacerem dla Praw Kobiet od godziny 18.00 możliwe utrudnienia ruchu na głównych ulicach Dęblina.

Organizatorzy wydarzenia na Facebooku informują, że protest rozpocznie się na placu przed Urzędem Miasta w Dęblinie.

– Jak wszyscy wiemy, sytuacja w kraju dalej się nie zmienia dlatego też 27.10.20 o godzinie 18:00 dołączamy do ogólnopolskiego marszu dotyczącego Praw Kobiet! Widzimy się pod urzędem miasta Dęblin. Wyraźmy swój sprzeciw dotyczący braku poszanowania praw kobiet! Nie bądźmy obojętni – czytamy na stronie wydarzenia na fb.

Organizatorzy przypominają o zachowaniu dystansu społecznego, zabraniu ze sobą maseczek oraz o kontroli bezpieczeństwa. – Prosimy o nie niszczenie mienia, odstępy oraz o zachowanie środków ostrożności podczas spaceru – czytamy.

Ogólnopolskie marsze organizowane są po czwartkowym (22.10.2020) orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zapisu zezwalającego na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Decyzja TK sprawia, że aborcja będzie możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża będzie zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

Wczoraj w Dęblinie od godziny 18.00 także odbywał się marsz. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz zdjęć z wczorajszych protestów.

DĘBLIŃSKI SPACER DLA PRAW KOBIET

/fot. poglądowe z Dęblińskiego Spaceru dla Praw Kobiet z 26.10.2020r./