Dziś Czarny Spacer w Dęblinie

Dziś, 25 października dęblinianie wyjdą na ulice wyrazić swój sprzeciw wobec zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. 

W niedzielę o godzinie 18.00 mieszkańcy Dęblina chcą zebrać się na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt by wyrazić swój sprzeciw wobec zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Wydarzenie na Facebooku – Czarny Spacer w Dęblinie. Ogólnopolski Strajk Kobiet – utworzono w niedzielę rano. Do godziny 13.30 odpowiedziało na nie około 260 osób.

– Dziś o godz. 18, wyraźmy swój sprzeciw wobec tego, co się wobec KOBIET wyprawia. Weźmy ze sobą mamę, siostrę, koleżankę. Mile widziane znicze, czarne parasolki, wieszaki, plakaty, banery etc. – piszą organizatorzy Czarnego Spaceru.

Protesty w całej Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego trwają już czwarty dzień.

Przypomnijmy, w czwartek (22.10.2020) Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zapis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Decyzja TK sprawia, że aborcja będzie możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża będzie zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

CZARNY SPACER w Dęblinie. Ogólnopolski Strajk Kobiet