Pilne! Trwa protest rolników. Ciągnikami jadą w stronę Dęblina (zdjęcia)

Dziś rano rolnicy w całym kraju wyjechali na drogi protestować przeciw dalszym zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. Protestujący zaplanowali również odwiedzenie posłów i senatorów, którzy byli na “tak” dla “piątki Kaczyńskiego”. Rolnicy wyjechali na drogi także w województwie lubelskim. Swoje niezadowolenie ze zmian w ustawie wyrażają także na terenie powiatu ryckiego.

Lider protestujących, Michał Kołodziejczak zapowiedział na dziś na terenie całego kraju ponad 200 blokad drogowych. Rolnicy zaplanowali także odwiedzenie posłów i senatorów, którzy głosowali za przyjęciem zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Protestujący oczekują wycofania “piątki dla zwierząt” i domagają się spotkania z premierem RP.

Utrudnienia w powiecie ryckim

W środę (21.10.2020) rano około 16 ciągników przejechało przez Ryki. Rolnicy krążą na drodze krajowej 48 między rondem w Moszczance (stara trasa) i rondem przy S17, również w Moszczance. W tym momencie jadą w stronę Dęblina.

– Jedzie ze 20 traktorów. Na końcu jeden z ciągników ciągnie przyczepę z obornikiem. Rolnicy mają ze sobą flagi. Teraz jadą w stronę Dęblina – relacjonuje czytelnik.

Policja zabezpiecza miejsce protestu.

Protest rolników w województwie lubelskim

Informujemy o miejscach gdzie występują utrudnienia i blokady, oraz którędy objechać zablokowaną drogę

  • Powiat chełmski – droga krajowa nr 12 . Ciągniki rolnicze z małą prędkością jadą od Chełma w kierunku Lublina. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Staw.
  • Powiat radzyński – Droga krajowa nr 63 miejscowość Stok jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości Skrzyszew – Gąsiory.
  • Powiat łukowski – Droga krajowa nr 74 zablokowana w miejscowości Sięciaszka. Objazd przez miejscowość Wólka Zastawska.
  • Droga wojewódzka nr 808 miejscowość Siedliska. Ruch odbywa się wahadłowo.
  • Powiat lubartowski – Droga krajowa nr 19 w miejscowości Łucka jest zablokowana. Dla jadących od Kocka policjanci wyznaczyli objazd przez miejscowość Kamionka. Samochody ciężarowe jadące od Lublina kierowane są w miejscowości Niemce objazdem przez miejscowości Garbów – Przytoczno
  • Powiat kraśnicki – Droga krajowa nr 76 miejscowość ciągniki rolnicze przemieszczają się pomiędzy miejscowościami Annopol – Jakubowice utrudniając ruch pojazdów.

/inf.policja/fot.poglądowe/czytelnicy – dziękujemy/