Absolwent LO w Dęblinie uzyskał 100% z dwóch przedmiotów maturalnych

Jan Pawłasek, jeden z absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. 15 PP “Wilków” w Dęblinie został finalistą VII edycji  projektu „Matura na 100 procent”. Udało mu się uzyskać 100% z dwóch przedmiotów maturalnych –  języka angielskiego i matematyki.

“Matura na 100 procent” jest to wyróżnienie przyznawane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz Fundację Zawsze Warto. Ogólnopolskiemu projektowi „Matura na 100 procent” przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. Jan Pawłasek należy do wąskiego grona 96  maturzystów (spośród 259 272 zdających egzaminy w czerwcu 2020r.), którzy osiągnęli 100% wynik z przedmiotów maturalnych. Jankowi udało się uzyskać 100% z dwóch przedmiotów maturalnych –  języka angielskiego i matematyki.

– Uhonorowanie Jasia jest dla szkoły i nauczycieli powodem do dumy oraz nagrodą za zaangażowanie w nauczanie i rozwijanie pasji uczniowskich – czytamy na stronie szkoły.

Jan Pawłasek był stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Lubelskie wspiera uzdolnionych. Otrzymywał także stypendium Jana Pawła II, którego fundatorem jest Miasto Dęblin.

Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie otrzymało dyplom uznania i gratulacje za wysokie osiągnięcia ucznia.

– Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy Jankowi, który został świeżo upieczonym studentem medycy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Niech Jankowi i wszystkim uczniom LO przyświeca idea projektu “Matura na 100 procent”: „aby przyjęła się (…) swoista nowa moda – moda na uczenie się, na poszerzanie zasobu swojej wiedzy rozumianej jako bezinteresowna wartość sama w sobie; wartość, dzięki której młody człowiek wstępuje na drogę wiodącą go do prawdy, mądrości i do prawdziwej wolności. Trzymamy kciuki, mocno kibicujemy i zapraszamy do odwiedzenia szkoły naszego zacnego absolwenta – czytamy na stronie ZSO.

/inf.ZSO/