COVID-19 w dęblińskich szkołach

Od czwartku, 15 października na nauczanie w trybie hybrydowym przeszła Szkoła Podstawowa nr 3 w Dęblinie. Także od dziś zajęcia online w jednej z klas odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2. Natomiast do normalnego trybu nauczania powrócono już w poniedziałek, 12 października w Szkole Podstawowej nr 4.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Dęblinie od czwartku, 15 października częściowo zostały zawieszone zajęcia w klasach 1-8. Powodem jest potwierdzenie u jednego z nauczycieli oraz uczennicy jednej z klas pozytywnego wyniku na COVID-19.

– Przeszliśmy w tryb hybrydowy, czyli inaczej mieszany online. W szkole od 15 do 22 drugiego października będzie realizowana podstawa programowa przez nauczycieli online – informuje dr Krzysztof Gogacz, dyrektor SP nr 3 w Dęblinie. – Decyzja ta została podjęta wspólnie z organem prowadzącym i pozytywną opinią Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologiczną w Rykach – dodaje.

Jednocześnie dyrektor informuje, że świetlica i oddziały przedszkolne funkcjonują na dotychczasowych zasadach.

O zdalnym trybie nauczania również od dziś zdecydowano w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Dęblinie.

– Spowodowane jest to potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednej z uczennic. Decyzja ta została podjęta po uzyskaniu pozytywnej opinii organu prowadzącego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rykach. Nauczyciele, którzy prowadzili zajęcia w tej klasie i mieli kontakt z uczennicą zostali skierowani na kwarantannę. Reszta szkoły pracuje normalnie – informuje mgr Bożena Nowak, dyrektor SP nr 2 w Dęblinie.

Tryb zdalny w tej klasie będzie trwał od dzisiaj do 20 października.

Do normalnego trybu nauczania już w poniedziałek powróciła natomiast Szkoła Podstawowa nr 4 w Dęblinie. Decyzja o zawieszeniu zajęć na jeden dzień zapadła 8 października. Spowodowana była potwierdzonymi zakażeniami wśród rodziców uczniów. W tym momencie zajęcia odbywają się bez zakłóceń.

Dęblin: Szkoła Podstawowa nr 4 zawiesza zajęcia. Powodem COVID-19