Ppor. Robert Woś z Dęblina w finale “Military Art 2020”

“Nikogo nie zostawiamy” – to tytuł fotografii autorstwa ppor. Roberta Wosia z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina, która znalazła się w finale prestiżowego Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „Military Art 2020”.

Ppor. Robert Woś z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na co dzień pełniący służbę w batalionie dęblińskim. Jako jedyny reprezentant Wojsk Obrony Terytorialnej, zakwalifikował się do finału konkursu fotograficznego i wystawy pokonkursowej „Military Art 2020”. Doceniona przez jurorów fotografia pt. „Nikogo nie zostawiamy”, przedstawia żołnierza WOT wynoszącego rannego z pola walki. Zdjęcie zostało wykonane jesienią 2019 r. na poligonie w Nowej Dębie podczas zajęć z taktyki żołnierzy 22 blp z Dęblina.

Pierwszą nagrodę otrzymał plut. Daniel Chojak z Centralnej Grupy Działań Psychologicznych w Bydgoszczy za cykl zdjęć pt. „Szarża 1939”.

Konkurs odbył się w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu, w dniach 5-9 października br. O nagrodę Ministra Obrony Narodowej w sumie rywalizowało 33 fotografów. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady i warsztaty, na których uczestnicy mogli doskonalić i rozwijać swój artystyczny warsztat.

Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszych artystów zajmujących się fotografią, filmem oraz plastyką o tematyce wojskowej i pro obronnej.

/inf. kpt. Damian Stanula/fot.WOT/