Dęblin: Pilne! Trwa akcja gaśnicza przy ul. Wiślanej. Trzy osoby ranne w tym dwie ciężko (zdjęcia/wideo) / AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA

W czwartek, 8 października tuż po godzinie 14-tej w Dęblinie przy ul. Wiślanej doszło do pożaru jednorodzinnego drewnianego budynku mieszkalnego.

– W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień wydobywał się z budynku przez drzwi wejściowe, okna oraz szczeliny w dachu. Wejście do budynku przez drzwi nie było możliwe ze względu na duży ogień – relacjonuje mł.bryg. Jarosław Lasek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rykach.

Jak dalej informuje oficer, z tyłu budynku obok okna strażacy znaleźli mężczyznę, który samodzielnie opuścił budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne przystąpili do przeszukania budynku.

– Przeszukiwanie pomieszczeń utrudniał gesty dym. W trakcie przeszukiwania budynku strażacy znaleźli nieprzytomnego z licznymi poparzeniami mężczyznę, który natychmiast został ewakuowany. Pomocy medycznej udzielili mu ratownicy medyczni. Podczas dalszego przeszukania została odnaleziona kobieta, która również była nieprzytomna i poparzona. Również została ewakuowana z budynku i przekazana pod opiekę ZRM – relacjonuje Lasek.

Ewakuowane osoby zostały przetransportowane do szpitali w celu udzielenia pomocy medycznej. Następne działania wszystkich jednostek straży pożarnej skupiły się na ugaszeniu pożaru. Do budynku nie był doprowadzony prąd elektryczny. Pomieszczenia budynku oddymiono za pomocą agregatu oddymiającego. Strażacy dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia.

– W budynku nie było więcej osób. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się ścian i dachu budynku oraz jego wyposażenia. Część wyposażenia została wyniesiona na zewnątrz i przelane wodą. Z budynku wyniesiono również butlę 11 kg z gazem propan-butan. Po dokładnym ugaszeniu wszystkich zarzewi ognia oraz sprawdzeniu całego budynku za pomocą kamery termowizyjnej działania zostały zakończone – informuje Lasek.

W działaniach trwających 3,5 godziny udział brali strażacy z KP PSP w Rykach, JW. Dęblin-Lotnisko, OSP KSRG Dęblin-Masów i OSP KSRG Stężyca, łącznie 21 strażaków.


Trwa akcja gaśnicza przy ul. Wiślanej w Dęblinie. Tuż po godzinie 14.00 zapalił się budynek mieszkalny.

Tuż po godzinie 14.00 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Wiślanej.

Poszkodowane zostały trzy osoby. Dwie z nich w stanie ciężkim zostały ewakuowane przez straż pożarną i zabrane karetkami do szpitala. Jedna z oparzeniami samodzielnie opuściła budynek.

Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej, policja i ZRM.

Ulica Wiślana jest całkowicie zablokowana.

/zdj. czytelnik, DN/