Ekologiczne i funkcjonalne domki ogrodowe

Polacy coraz większą wagę przywiązują do wyglądu swoich posesji. W celu ukrycia narzędzi ogrodowych, chętnie inwestują w domki ogrodowe, które doskonale komponują się z otoczeniem. Funkcjonale i odznaczające się nowoczesnym designem produkowane są przez firmę Eko Architektura, która od wielu lat uznawana jest za lidera w branży drewnianych konstrukcji mieszkalnych. Dyrektor przedsiębiorstwa Pan Przemysław Balcewicz zgodził się uchylić rąbka tajemnicy związanej z produkcją oraz dystrybucją domków ogrodowych.

Panie Przemysławie proszę wyjaśnić w jaki sposób powstają wasze domki ogrodowe? Skąd Eko Architektura pozyskuje trwały surowiec? A także czy produkcja domków ogrodowych bezpieczna jest dla środowiska?

Szanowni Państwo Eko Architektura od wielu lat konstruuje drewniane domki całoroczne, a także domki ogrodowe. Na przestrzeni lat zdobyliśmy wiedzę oraz doświadczenie, które pomogło nam zmienić podejście do produkcji, tak aby wywierała minimalny wpływ na środowisko. Pozyskujemy drewno ze zrównoważonej uprawy  pochodzącej z północy naszego kontynentu. Przeprowadzone przez nas badania wykazały, iż w strefie klimatu umiarkowanego, w której znajduje się Polska najlepiej sprawdza się drewno drzew iglastych.

Nasze domki powstają w oparciu o projekt przygotowany przez sztab architektów, którzy uprzednio dokonują niezbędnych pomiarów. Nasi klienci mają do wyboru projekty znajdujące się w naszej bazie. W tym przypadku termin realizacji zamówienia nie powinien przekroczyć dwóch tygodni, a także domki stworzone według indywidualnego projektu, w pełni dostosowanego do potrzeb i wizji klienta. W tym przypadku termin realizacji zostaje wydłużony stosownie do skomplikowania projektu.

Panie dyrektorze czy drewno oprócz estetycznego wyglądu posiada właściwości, które wyróżniają je pośród pozostałych materiałów budowlanych?

Drewno to ciekawy materiał, z którym uwielbiamy pracować. Od początku istnienia Eko Architektury zgłębialiśmy wiedzę na temat jego cudownych właściwości. Zacznijmy od koloru drewna. Jego ciepła barwa pozwala odpocząć oraz ukoić nerwy. Oprócz tego olejki zawarte w jego włóknach pomagają w schorzeniach dróg oddechowych. Przebywanie w pomieszczeniach drewnianych zalecane jest również astmatykom, gdyż nie unosi się w nich kurz. Co więcej drewno jako jedyne wykazuje właściwości higroskopijne. Oznacza to, iż pobiera nadmiar wilgoci z otoczenia i oddaje go, gdy powietrze w domu jest zbyt suche. Decydując się na budowę domu z drewna możemy być pewni, iż odpowiednio wykonany projekt pozwoli zaoszczędzić nam znaczne sumy gotówki, gdyż drewno jest niezwykle szczelne, a odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, będzie służyło swoim właścicielom przez wiele lat.

A co takiego wyróżnia zarządzaną przez Pana firmę na tle innych przedsiębiorstw trudniących się produkcją drewnianych konstrukcji?

 Eko Architekturę wyróżnia kilka czynników:

  • Jest to wspomniany wyżej krótki czas realizacji projektów. Tylko my gwarantujemy szybką i bezproblemową dostawę na wyznaczone przez klienta miejsce, a także pomoc w montażu.
  • Tylko u nas zestaw premium jest standardem. Pragniemy, aby nasi klienci mogli w pełni cieszyć się naszymi realizacjami, dlatego do każdego zestawu dołączamy drzwi oraz okna z klejonego drewna sosnowego, z pakietem szybowym.
  • Oprócz tego Eko Architektura jako jedna z nielicznych firm wspiera organizacje chroniące środowisko. Pragniemy, aby nasza działalność nie przyczyniała się do niszczenia naszego wspólnego domu, jakim jest Ziemia.

 Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE