Harcerski start drużyn Nieprzetartego Szlaku z SOSW w Dęblinie (zdjęcia)

Grupa 20 uczniów SOSW w Dęblinie wzięła udział w XXVIII Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim „GRANICA 2020” w Szklarskiej Porębie.

Rajdowicze przez od 17 do 20 września przemierzali Karkonosze, Gór Izerskie i Rudawy Janowickie by na koniec spotkać się w Szklarskiej Porębie.

Jak relacjonują opiekunowie uczniów – Wioletta Dulewicz i Paweł Jaraszek, pierwszy dzień upłynął na spacerze aklimatyzacyjnym w środowisku górskim. Uczniowie odwiedzili Starą Chatę Walońską, Leśną Hutę Szkła, wodospad Szklarki. W trakcie pobytu w hucie szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach uczniowie wzięli udział w warsztatach „Na szkle malowane”. Drugi dzień rajdu rozpoczęli od zwiedzania Pałacu w Łomnicy. Kolejnym punktem programu był spacer po Rudawach Janowickich, którego celem były Starościńskie Skały. Łącznie tego dnia dęblińscy rajdowicze przeszli 15 km górskimi szlakami.

Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu Burmistrza miasta Dęblin uzyskanego przez działające przy Ośrodku Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych IGNIS.

/inf.;fot.Wioletta Dulewicz, Paweł Jaraszek/