Dęblin: Uczniowie ZSZ nr 1 zebrali 40 worków śmieci (zdjęcia)

We wrześniu już po raz 27. na terenie Polski przeprowadzono „Sprzątanie Świata”. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie tradycyjnie włączyli się w tę, koordynowaną przez Urząd Miasta, akcję.

18 września uczniowie klas pierwszych 1 tl, 1 tkm, pod opieką Iwony Zugaj, Marzeny Teodorowicz, Karoliny Kozickiej oraz Andrzeja Teodorowicza wzięli tradycyjnie udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Tegoroczna akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, objęła ulice: Tysiąclecia, Nadatki, część Lipowej, oraz drogę w kierunku miejscowości Stawy. Jak zapewnia placówka, pogoda wyjątkowo dopisała a czas upłynął w miłej atmosferze. Jak zwykle młodzież wzorowo, ze śpiewem na ustach wywiązała się z powierzonego zadania.

Efektem pracy było uporządkowanie terenu i zebranie 40 worków śmieci.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

/inf.Marzena Teodorowicz/fot.ZSZ nr1/