Stężyca: Wypadek przy pracach polowych

Kiedy w maszynie zapchały się elementy tnące, mężczyzna próbował naprawić awarię. Bębny, które nie zdążyły się jeszcze zatrzymać, poważnie raniły dłoń rolnika. 32-latek został przetransportowany do szpitala w Puławach.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na terenie jednej z miejscowości znajdującej się w gminie Stężyca. 32-letni mężczyzna kosił kombajnem kukurydzę. W pewnym monecie maszyna została unieruchomiona ponieważ zapchały się elementy tnące. Mężczyzna wyłączył kombajn i przystąpił do usuwania roślin uniemożliwiających pracę kombajnu.

Jak się okazało bębny tnące, które nie zdążyły się jeszcze zatrzymać poważnie raniły prawą dłoń rolnika. 32-latek został przetransportowany do szpitala w Puławach.

Policja apeluje o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może  skończyć się tragicznie.

/inf.st. asp. Radosław Żmuda/fot.policja/