Łuków: Nietrzeźwa jeździła pod prąd. Zapomniała, że to nie Anglia (zdjęcia/video)

Prawo jazdy zrobiła w Anglii. W nocy po Łukowie jeździła pod prąd. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na ulicach Łukowa. Policjanci patrolujący ulice zauważyli osobowego forda jadącego pod prąd. Kierująca nim kobieta chwilę wcześniej przejechała przez pobliskie rondo również lewym pasem. Widząc taką sytuację mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 42-latka z powiatu łukowskiego swoje zachowanie tłumaczyła tym, że od wielu lat mieszka w Anglii i kilka dni temu przyjechała do rodziny w odwiedziny. Kobieta mówiła, że przyzwyczaiła się do ruchu lewostronnego i że w rodzimym kraju często zapomina o obowiązujących przepisach drogowych. Na dowód swych słów kierująca okazała policjantom wydane w Wielkiej Brytanii prawo jazdy.

Mundurowi rozmawiając z 42-latką zorientowali się, że kobieta naruszyła obowiązek prawostronnej jazdy nie tylko przez roztargnienie i zapomnienie. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się 42-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Kobieta już straciła „brytyjskie” prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty, a jej sprawa znajdzie finał w sądzie. Grozi jej wysoka grzywna, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

/inf. M.J./zdj., wideo: KPP Łuków/