Dęblin: Pijany zaatakował nożem swoich kompanów! Grozi mu dożywocie

Libacja alkoholowa, do której doszło na jednym z osiedli w Dęblinie zakończyła się ostrą wymianą zdań między jej uczestnikami i użyciem noża przez 24-letniego obywatela Ukrainy. Dęblińscy policjanci zatrzymali agresora i jego brata, który uczestniczył w awanturze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w niedzielę, 13 września wczesnym popołudniem, na jednym z osiedli w Dęblinie grupa obywateli Ukrainy spożywała wspólnie alkohol. Dyskusja między nimi przerodziła się w awanturę. Wtedy 24-letni mężczyzna sięgnął po nóż. Ugodził nim swojego rodaka w klatkę piersiową, natomiast drugiego z towarzyszy ranił w głowę.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji oraz zespół pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze z dęblińskiej jednostki zatrzymali agresywnego mężczyznę oraz jego brata, który aktywnie uczestniczył w zajściu.

Jednego z pokrzywdzonych, 26-latka, przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Zatrzymani 24-latek i 19-latek, ze względu na stan upojenia alkoholowego, w którym się znajdowali trafili początkowo do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu mężczyzn doprowadzono ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Starszemu z braci przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała. Grozi mu kara dożywocia. Krewki 24-latek najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. Sąd wyraził zgodę na jego trzymiesięczną izolację za kratami.

 Młodszemu mężczyźnie przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakazał opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/inf. st.asp. Radosław Żmuda/fot.poglądowe/pixabay/