W Dęblinie będą rozmawiać o zawodach w lodowym pływaniu (zdjęcia)

Już jutro odbędzie się ogólnopolskie spotkanie organizatorów zawodów w lodowym pływaniu. Jego celem jest stworzenie jednolitego Pucharu Polski i rotacyjnych Mistrzostw Polski w lodowym pływaniu. Gospodarzem pierwszego tego typu spotkania w Polsce będzie Dęblin.

W sobotę, 12 września o godzinie 13.00 w dęblińskim Miejskim Domu Kultury nad Wisłą, odbędzie się ogólnopolskie spotkanie organizatorów zawodów w lodowym pływaniu. Inicjatorem i organizatorem spotkania jest Leszek Naziemiec, Prezes International Ice Swimming Association – Poland, organizacji zrzeszającej pływaków lodowych z całego świata. Spotkanie organizowane jest w porozumieniu z Piotrem Biankowskim, organizatorem zawodów Gdynia Winter Swimming Cup. Koordynatorem technicznym jest Piotr Świtaj, założyciel Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać.

Celem spotkania jest stworzenie jednolitego Pucharu Polski i rotacyjnych Mistrzostw Polski w lodowym pływaniu.

– W dyskusji poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z uprawianiem tego sportu: bezpieczeństwo i kwalifikacje do poszczególnych dystansów – mówi Leszek Naziemiec, pezes IISA Poland.

Po spotkaniu uczestnicy popłynął wpław Wisłą do Stężycy. Z łodzi zabezpieczać ich będą członkowie Stowarzyszenia Odbudowa Przystani Dęblin, w tym prezes Mariusz Zajączkowski oraz dęblińska drużyna WOPR.

– Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mieli przyjemność gościć w naszych dęblińsko-stężyckich progach, tak wspaniałych pływaków i organizatorów. Cieszymy się również bardzo, że nasza grupa pływacka może pomóc w rozwijaniu tej pięknej dyscypliny sportu w Polsce – mówi Piotr Świtaj.