Dęblin: Włamał się do sklepu i ukradł alkohol. Złodzieja zatrzymała policja

Dęblińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego w Dęblinie i ukradł alkohol. 39-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 września. W nocy do sklepu przy ulicy 15 Pułku Piechoty “Wilków” w Dęblinie włamał się mężczyzna. Wybił szybę w drzwiach sklepu i ukradł alkohol, po czym uciekł z miejsca włamania.

Dyżurny dęblińskiej komendy zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego otrzymał przed północą. Na miejsce przestępstwa natychmiast udali się policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego, którzy potwierdzili treść zgłoszenia.

Funkcjonariusze przystąpili do poszukiwań włamywacza. Około godziny pierwszej w nocy na terenie stadionu miejskiego zatrzymali mieszkańca gminy Sieciechów, który miał przy sobie alkohol skradziony w sklepie. 39-latek był kompletnie pijany, miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Zatrzymany włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/inf.policja/