Lubelska drużyna OT po raz trzeci na podium (zdjęcia)

III Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację w klasyfikacji drużynowej już po raz trzeci wygrał zespół 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W rywalizacji o Puchar Dowódcy WOT wzięło udział ponad 130 zawodników z 13 brygad OT.

Mistrzostwa rozgrywano 4-6 września w Nałęczowie. Uroczyste rozpoczęcie III Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację miało miejsce w piątek, 4 września na stadionie LKS Cisy w Nałęczowie. Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w kilku kategoriach wiekowych.

Zwodnicy rozpoczęli rywalizację od biegu sprinterskiego w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Następnie w sobotę i niedzielę w pobliskich kompleksach leśnych Stary Gaj i Nowy Gaj odbył się bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy w trzech kategoriach: kobiety, seniorzy oraz weterani.

O puchar Dowódcy WOT, medale i dyplomy rywalizowali zarówno żołnierze zawodowi, jak i terytorialnej służby wojskowej, w sumie ponad 130 zawodników z 13 brygad OT. Najlepsza drużynowo, już po raz trzeci z rzędu, okazała się drużyna 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce wywalczyła 7 Pomorska Brygada OT, a trzecie miejsce 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Organizatorem Mistrzostw WOT w Biegu na Orientację po raz trzeci była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima  Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.

/inf.kpt.Damian Stanula/fot.WOT/