Żyrzyn: Ucieczkę przed policjantami zakończył w stawie

Kryminalni zatrzymali 32-latka, poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna na widok policjantów próbował ratować się ucieczką. 

W tym tygodniu, jeden z mieszkańców gminy Żyrzyn przekonał się, że nie ucieknie się przed konsekwencjami swoich czynów. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo dokonane w przeszłości. W związku z tym, że nie stawił się do zakładu karnego, sąd rozpoczął jego poszukiwania, a czynności w tej sprawie zlecił Komendzie Powiatowej Policji w Puławach.

Kryminalni, zajmujący się poszukiwaniami udali się więc do domu 32-latka, do gm. Żyrzyn. Wjeżdżając w ulicę, przy której znajduje się posesja poszukiwanego, zauważyli, że znajduje się na niej mężczyzna, którego mieli zatrzymać. Na ich widok, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po chwili próbował ukryć się w krzakach. Gdy zauważył, że ścigający go funkcjonariusze są blisko, w panice wskoczył do stawu. Zaraz potem został złapany. Kilka najbliższych miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

/inf.E.R.K/fot.policja/