Uderzył w barierę na drodze S-12

W jaki sposób kończy się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, przekonał się kierowca opla, który na drodze S-12 w kierunku Lublina uderzył w barierę.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 sierpnia na drodze S-12, na pasie w kierunku Lublina.

– Do tego zdarzenia drogowego doszło z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu czyli śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami deszczu – wyjaśnia podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak dalej informuje policja, kierowca opla, 45-letni mieszkaniec Puław, jadąc zbyt szybko, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście okazało się, że nie doznał ciężkich obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

– Przypominamy, że każda zmiana aury powoduje, iż kierowcy powinni dostosować technikę prowadzenia pojazdu do aktualnych warunków na drodze i pamiętać, że wolniej znaczy bezpieczniej. Trudne warunki atmosferyczne, spowodowane opadami deszczu powodują, że na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, a kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i rozsądek podczas prowadzenia pojazdów. Z kolei piesi muszą pamiętać o elementach odblaskowych i przechodzeniu przez ulicę tylko w miejscach bezpiecznych i z dobrą widocznością – przypomina podkom. Ewa Rejn-Kozak.

/inf.ERK/fot.policja/