Zamiast telefonu dostała dziecięce kosmetyki. Straciła blisko 4 tys zł

35-letnia mieszkanka powiatu ryckiego straciła pieniądze robiąc zakupy przez internet. Kobieta zdecydowała się na zakup telefonu, jednak w paczce były dziecięce kosmetyki.

Kobieta ofertą sprzedaży telefonu komórkowego zainteresowała się na portalu społecznościowym. Sprzedawca dla uprawdopodobnienia swojej oferty zaproponował dokonanie połowy wpłaty przelewem i drugiej części przy odbiorze przesyłki. Pokrzywdzona odebrała przesyłkę po wpłaceniu kurierowi drugiej części kwoty.

Kiedy w domu otworzyła paczkę okazało się, że zamiast oczekiwanego telefonu otrzymała dziecięce kosmetyki. Kobieta łącznie straciła blisko 4 tys. złotych. Sprawą zajmuje się policja.

Policja przypomina, że korzystając z dobrodziejstw internetu zawsze należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Robiąc internetowe zakupy należy:

– kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,

– korzystać ze znanych i sprawdzonych witryn sklepów i portali społecznościowych,

– zapoznać się z opiniami i komentarzami dotyczącymi sprzedawcy,

– zwracać uwagę na cenę towaru, zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność, ponieważ może świadczyć o próbie oszustwa,

– dokonując zapłaty należy zwracać uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,

– zawsze należy także rozważyć możliwość zamówienia towaru z opcją płatności przy odbiorze oraz możliwością otwarcia paczki w obecności kuriera,

– należy także zachować korespondencję ze sprzedawcą, gdyż w przypadku oszustwa będzie ona stanowić dowód w sprawie.

/inf. R.W./