Przysięga Terytorialsów w Dęblinie

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia na terenie jednostki wojskowej przy ul. Saperów 5 w Dęblinie, kolejni żołnierze – ochotnicy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową. W drugiej części uroczystości, odbędzie się promocja na stopień podoficerski żołnierzy OT, którzy ukończyli kursu „Sonda”.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11.00. Słowa roty przysięgi wypowie 39 ochotników. To mieszkańcy niemal wszystkich powiatów naszego województwa – studenci, uczniowie, przedstawiciele różnych zawodów. W dniu 17 lipca br. zostali wcieleni w szeregi lubelskiej brygady OT i ukończyli szkolenie podstawowe na poligonie w Nowej Dębie.

W drugiej części uroczystości, będzie miało miejsce równie ważne wydarzenie – mianowanie na pierwszy stopień podoficerski żołnierzy OT, którzy ukończyli kursu dla niższych dowódców WOT „Sonda”. Promocję na stopień kaprala odbierze 39 żołnierzy OT. Kurs „Sonda”, adresowany jest do wyselekcjonowanych kandydatów, a jego celem jest wyszkolenie kadry podoficerskiej 2 LBOT.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, uroczystość w Dęblinie odbędzie się bez udziału gości oraz lokalnej społeczności, a jedynie w gronie najbliższej rodziny żołnierzy.

/inf.kpt. Damian Stanula/fot.WOT/