Na S12 zderzyło się sześć pojazdów. Sprawca zdarzenia uciekł pieszo

W niedzielę na drodze S12 doszło zderzenia sześciu pojazdów. Sprawca kolizji, który zapoczątkował zdarzenie, porzucił swój samochód i uciekł. Poszukuje go policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 lipca około godziny 22.45 w miejscowości Kajetanów. Na drodze S12, pomiędzy mostem na Wiśle a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 874 do Góry Puławskiej, zderzyło się sześć samochodów: pięć osobowych i ciężarówka. Wśród samochodów osobowych, dwa ciągnęły przyczepy campingowe.

Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że kierujący fordem najechał na tył poprzedzającego go pojazdu – mazdy ciągnącej przyczepę campingową. Na skutek uderzenia mazda zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. W tym czasie kierujący fordem uderzył w kolejną mazdę jadącą z przyczepą, spychając ją na prawą stronę drogi. Kolejne samochody – volvo, daf i audi próbując wykonać manewry obronne, również zostały uszkodzone.

Jak informuje policja, mimo, że samo zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, osobom podróżującym samochodami, w tym dzieciom, nic się nie stało. Doznały ogólnych potłuczeń, które nie zagrażają życiu. Kierowcy byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia, kierujący fordem mężczyzna, porzucił pojazd i uciekł pieszo. Obecnie jest on poszukiwany przez policję. Na miejscu, funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

/inf: E.R.K./zdj. KPP Puławy/