Dramatyczne chwile na Wiśle. Pomogli policyjni wodniacy i strażacy

Rodzina płynąca motorówką utknęła na progu wodnym w okolicy Elektrowni Kozienice. Z pomocą ruszyli policjanci patrolujący rzekę. W uwolnieniu łodzi pomogli też strażacy.

Do groźnego zdarzenia doszło na Wiśle doszło w sobotę, 25 lipca. Na wysokości miejscowości Świerże Górne duża łódź motorowa zawiesiła się na progu spiętrzającym wodę. Łodzią podróżowała rodzina z dwójką dzieci w wieku 11 i 13 lat.

Zdarzenie zauważyli policjanci z kozienickiej policji, którzy pełnili służbę na rzece. O zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz straż pożarną. W czasie wzywania wsparcia funkcjonariusze podpłynęli do łodzi i rozeznali się w sytuacji. Ponieważ istniało zagrożenie przewrócenia łodzi mundurowi ewakuowali na brzeg dwie dziewczynki. Dzięki wsparciu strażaków z Kozienic i OSP Świerże Górne oraz innych osób będących w okolicy udało się wspólnie wyprowadzić łódź z progu spiętrzającego. Dzięki pomocy i szybkiej reakcji policji rodzina mogła bezpiecznie popłynąć dalej.

Policja apeluje, aby szczególnie na tym odcinku rzeki Wisły zachować szczególną ostrożność, ponieważ występuje tam próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi. Pamiętajmy, że woda to żywioł i wymaga dużo pokory i rozsądku od pływających.

/inf: I.T./zdj. KPP Kozienice/OSP KSRG Świerże Górne/