Puławy: Jechał po alkoholu i bez uprawnień – zatrzymał go kryminalny

34-latek z Puław kierował bez uprawnień, w dodatku był pijany a jego auto marki Renault nie posiadało aktualnych badań technicznych. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant kryminalny z Puław.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 lipca w Puławach. Policjant z Wydziału Kryminalnego zauważył wyjeżdżający z parkingu samochód osobowy marki Renault, którym jechało dwóch mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało, że mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjant powiadomił o swoim podejrzeniu dyżurnego, który skierował na miejsce umundurowany patrol.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca – 34-letni mieszkaniec Puław miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci pobrali od niego także próbkę na zawartość środków odurzających, wynik będzie znany po przeprowadzeniu badania. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych. W tej sprawie odpowie również pasażer pojazdu i zarazem jego właściciel, który dopuścił osobę, która nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

/inf. E.R.K/fot. poglądowe, policja/