Ryki: 26-latka potrąciła rowerzystę

26-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu przez skrzyżowanie rowerzyście. 64-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 lipca, przed godziną 8.00 na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ul. Janiszewską i Żytnią w Rykach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 26-letnia kobieta kierująca osobowym oplem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającemu przez skrzyżowanie 64-letniemu mężczyźnie. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca samochodem nie odniosła żadnych obrażeń. Oboje byli trzeźwi.

To drugi wypadek z udziałem rowerzysty w ciągu ostatnich dni, który zdarzył się na terenie powiatu ryckiego. Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę na terenie Dęblina.

– Przypominamy, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Funkcjonariusze Komendy Powiatowa Policji w Rykach apelują , do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę – mówi asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

/inf. R.Ż./ fot. KPP Ryki/