Dęblin: Napadli na 23-latka i młodą kobietę. Żądali pieniędzy

Do pokoju wynajmowanego przez 23-latka wtargnęło trzech młodych mężczyzn. Stosując przemoc zażądali pieniędzy, a wychodząc okradli mieszkanie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w godzinach nocnych na jednym z osiedli w Dęblinie. Z ustaleń policji wynika, że około godziny 23.00 do pokoju wynajmowanego przez 23-letniego mężczyznę wtargnęło trzech mężczyzn.

Uderzyli 23-latka oraz popchnęli będącą w pomieszczeniu młodą kobietę. Następnie zażądali pieniędzy. Chwilę później wybiegli z mieszkania kradnąc między innymi portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzeni zgłosili zdarzenie do dyżurnego dęblińskiego komisariatu policji. Na miejsce skierowano patrol, jednak mężczyźni zdołali zbiec. W wyniku podjętych czynności dęblińscy kryminalni ustalili sprawców. Byli to 19, 21 i 23-letni mieszkańcy powiatu ryckiego. Zatrzymano ich we wtorek.

Mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie, usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/inf. R.Ż./fot. poglądowe-policja/