Dęblin: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn posiadających narkotyki

Policjanci z Dęblina zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Stężyca, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna był agresywny. W trakcie zatrzymania uderzył policjanta w twarz. Zatrzymano także 24-latka z pow. kozienickiego, u którego w domu ujawniono narkotyki. 

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór (23 czerwca) na jednym z parkingów w Dęblinie. Uwagę funkcjonariuszy zespołu patrolowo-interwencyjnego zwrócił zaparkowany opel z wnętrza, którego wyrzucono szklaną butelkę. Policjanci podjęli  interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w aucie. Na widok mundurowych jeden z nich usiłował niezauważenie wyrzucić podejrzany pakunek i oddalić się z miejsca kontroli. Nie udało mu się to. 35-letni mieszkaniec gm. Stężyca został zatrzymany.

W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy mężczyzna uderzył jednego z nich głową w twarz. Został jednak bardzo szybko obezwładniony.

Jak się okazało podejrzany pakunek zawierał susz roślinny. Przeprowadzone testerem wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany również  drugi pasażer opla, 24-letni mieszkaniec pow. kozienickiego. W wyniku dalszych czynność okazało się, że w miejscu zamieszkania posiadał również niedozwolone środki odurzające. W obu przypadkach substancje psychoaktywne zostały zabezpieczone.

O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Niebawem zatrzymani usłyszą zarzuty z ustawy o narkomanii.  Dodatkowo 35-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

/inf.R.Ż./fot. policja/