Długowola: Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

W miniony weekend dwóch mężczyzn widząc nietrzeźwego kierującego uniemożliwiło mu dalszą jazdę i wezwało policję. Do zdarzenia doszło na trasie wojewódzkiej W 801 w miejscowości Długowola w gminie Stężyca.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 13 czerwca w godzinach popołudniowych na trasie wojewódzkiej W 801 w miejscowości Długowola w gm. Stężyca. Dwóch mieszkańców naszego regionu jadąc autem zauważyło samochód osobowy marki Peugeot, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący jest nietrzeźwy. Prowadzący samochód jechał niepewnie, wielokrotnie „łapał pobocze”, swoim  postępowaniem powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Świadkowie zmusili kierowcę peugeota do zatrzymania się. Już przy pierwszym kontakcie wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Niezwłocznie wezwali policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach stwierdzili, że 56-letni mieszkaniec gminy Stężyca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za swoje niedopowiedziane postępowanie kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

/inf. R.Ż./fot. ilustracyjne/